Kamuoyuna Ve Camiamıza Önemli Duyuru

Kamuoyuna Ve Camiamıza Önemli Duyuru

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu ve tüm gönüllü çalışanları olarak “Emanetiniz Emanetimizdir” diyerek çıktığımız bu kutsal yolda bizlerden desteklerini dualarını esirgemeyen Aziz Şehitlerimizin Ailelerinden ve Kahraman Gazilerimizden Allah (CC) razı olsun.

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı İstanbul Şubesi yönetim kurulu ve tüm gönüllü çalışanları olarak görevimiz, sadece Allah rızası için; Aziz Şehitlerimizin ve Kahraman Gazilerimizin emanetlerine yönelik taleplerde bulunmak, projeler üretmek, kaynak sağlamak ve bu kaynağın tamamını onlara yönelik kullanmaktır. Vakfımızın adını kullanarak ya da vakfımızda görevli olduğunu söyleyerek maddi manevi taleplerde bulunan veya bireysel çıkarlar peşinde koşturanlara lütfen inanmayın, asla itibar etmeyin. Şubemizin hiçbir görevlisi, yönetim kurulu üyesi, gönüllü çalışanları veya destekçileri (Gazi ve Şehit yakınları da dahil) kendi çıkarları, menfaatleri için talepte bulunmaz, bulunamaz! Her görevlimiz, Aziz Şehitlerimizin ve Kahraman Gazilerimizin onuruna, şerefine ve davanın kutsallığına uygun davranmaktadır ve davranmak zorundadır.

Kamuoyunda hakkımızda çıkan “Şehit ailelerine ve gazilere ikinci el elbise topluyorlar! Biz ikinci ele muhtaç değiliz, onlar bize ikinci el giysiyi layık görüyorlar, bizi dilenci konumuna düşürüyorlar.” söylemlerine cevaben "Askıda Senin de Bursun Olsun" projemizden elde edilen tüm geliri başta şehit çocuklarımıza, akabinde gazi çocuklarımıza burs olarak dağıtılmak üzerine hayata geçirilmeye çalışılmaktadır. Tek bir kuruşu bile başka amaçlar için kullanılmayacaktır. Burstan faydalanmak isteyen asker, polis, korucu, 15 Temmuz ve Kıbrıs, Kore olmak üzere ayırt edilmeden tüm Şehit ve Gazi çocuklarımız çok yakında web sitemizde başvuru tarihine ve ilgili bilgilere detaylı olarak sizlerle paylaşılacaktır. Hatta online olarak gerekli evrakları tamamlayarak başvuru yapıp yararlanabileceklerdir.

Lütfen unutmayın; bizim tek gayemiz Allah rızası için sizlere hizmet etmektir. Ne makam, ne çıkar, ne siyasi mücadele, ne de ırk, din, dil ayrımı içinde olmadık, olmayacağız da. Hiç bir dernek, vakıf veya şahsa yönelik ayrımcılık yapmadık. "Bu vatanın bölünmez bütünlüğü için can veren, bedel ödeyenleri hiç kimsenin bölmeye, ayırmaya hakkı yoktur" ilkesini savunduk ve bütün şehit aileleri ve gazilere kucak açtık. Biz şimdiye kadar kimseye “Şehidin ailesinin kumanyaya, ramazan erzağına, kırtasiye malzemesine ihtiyacı var" demedik! Kim bu camiaya bir katkı sağlamış, destek vermiş, hizmet etmişse takdir ettik, Allah razı olsun yar ve yardımcıları olsun dedik. Lütfen tek derdi insanların arasına nifak sokmak, ayrımcılık yapmak, bireysel çıkar ve makam peşinde koşanların laflarına itibar edip emekleri görmezden gelmeyin. Sizler için kendi ailelerini ikinci plana atıp koşturan mücadele veren insanlara destek ve duacı olun.

Yaşadığımız ve Yüce Allah´ın izin verdiği müddetçe yalnız O´nun rızasını kazanmak için diğer projelerimizle her daim Aziz Şehitlerimizin Ailelerinin ve Kahraman Gazilerimizin hizmetinde olmaya devam edeceğiz.

Gelin iyilikte yarışalım, benlikten vazgeçip biz olalım. Kazanan başta insanlık ve camiamız olsun.

İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu olarak kıymetli camiamıza ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

20-10-2018 tarihli bu haber 2366 defa okundu.

Önemli Duyuru
Önemli Duyuru